יועץ רוחני של סיינטולוגיה זוכר את אסון התואמים בשירות של סיינטולוגיה בניו-יורק

רק מספר בניינים מה-"גראונד זירו", בארגון הסיינטולוגיה של ניו יורק, הכומר ג'ון קרמיצ'ל הנחה את טקס הזיכרון של ה-11/9 לכבודם של אלה שעזרו לאחר מתקפות הטרור.

טקס זיכרון בארגון הסיינטולוגיה של ניו-יורק מביט שוב על 9/11.
לפני שמונה שנים הארגון הזה תפקד כמטה הצלה מרכזי של סיינטולוגיה. תוך דקות לאחר ההתקפה הראשונה, סיינטולוגים מקומיים הגיעו במהרה לזירת ההתרחשות כדי לארגן ולאייש מרכזי הצלה.בחודשים שלאחר מכן, כ-800 סיינטולוגים מארה"ב ורחבי העולם תרמו אלפי שעות התנדבות ב"גראונד זירו" בחלוקת אוכל ומים, מתן ייעוץ אחד-על-אחד כדי לעזור לעובדי החילוץ ובעבודה בקהילה כדי לסייע לתושבי ניו-יורק להתמודד עם ההרס.

במאמר בניו-יורק טיימס נכתב על עבודתם של היועצים הרוחניים המתנדבים: "ארגונים דתיים רבים מספקים עזרה לָאסון, אבל רק מעטים מהם מאורגנים היטב כמו הסיינטולוגים, כפי שנוכחנו באירוע".

"מאורעות ה-11/9 היו קריאה להתעוררות אמר הכומר קרמיצ'ל. "מה שקרה כאן בניו-יורק העביר את המסר לסיינטולוגים בכל מקום שזאת האחריות שלנו לעזור לקהילות שלנו ולחברה".

הכומר קרמיצ'ל ציין שעבודתם של המתנדבים של סיינטולוגיה ב-"גראונד זירו" סימנה נקודת מפנה בתנועה של היועצים הרוחניים המתנדבים.למעשה, מאז ה-11/9, יועצים רוחניים מתנדבים עזרו לכמעט 11 מיליון איש באיזורי אסון, באמצעות סיורים של רצון טוב ובערים, עיירות וכפרים בשש יבשות.

מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד יצר את התוכנית של יועצים רוחניים מתנדבים לפני יותר מ-30 שנה. מאז, יועצים רוחניים מתנדבים נענו לקריאה ועזרו ב-185 מהאסונות הקשים ביותר. כיום, הם בין ארגוני ההצלה העצמאיים בעלי ההכרה הרבה ביותר בעולם.