מתנדבי סיינטולוגיה באוסטרליה עוזרים לקורבנות רעידת האדמה בסומטרה – חלק א'

יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה מאוסטרליה הגיעו לאינדונזיה יום אחרי שרעידת האדמה של השלושים בספטמבר הותירה מאחוריה מעל אלף הרוגים וחצי מיליון חסרי בית.

אסונות אינם דבר חדש עבור יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה מאוסטרליה, אשר נסעו לפדאנג, ארבעים וחמישה קילומטר ממוקד רעידת האדמה שהיתה בעוצמה של 7.9. הם עברו את הצונאמי באוקינוס ההודי בשנת 2004, הטורנדו ביוגיאקרטה ורעידת האדמה בג'אווה בשנת 2007. אבל אפילו בפניהם מימדיו העצומים של ההרס היוו אתגר.

נתאר לכם את יומם הראשון:

בפדאנג, ארבעים וחמישה קילומטר ממוקד רעידת האדמה שהיתה בעוצמה של 7.9, הם התחילו ברובע הסיני, אשר הפך לעיי חורבות בעקבות האסון. באוהל רפואי שהוקם ברובע, הראו יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה לרופאים ולאחיות כיצד להעביר סיועים של סיינטולוגיה ומסרו להם עותקים של חוברת הדרכה בנושא. סיועים הם נהלים אותם פיתח ל. רון האברד, כדי להקל על האדם, באמצעות טיפול בגורמים הרגשיים והרוחניים שבלחצים, טראומה, מחלות ופציעות.

אחת האחיות אמרה "מה, אתה יכול לגרום להקלה ללא שימוש בסמים ובתרופות? זה מאוד נחוץ. כולנו צריכים להכיר את זה!"

כעת נעבור למקדש סיני המשמש כמקלט לאלה שבתיהם נהרסו. המתנדבים פגשו את מנהל המרפאה, אשר העתיק את מקום עבודתו אל מגרש הכדורסל של המקדש לאחר שרעידת האדמה החריבה את משרדיו. הוא לא יכול היה לעמוד בזרם הגובר של אנשים שבאו אל המקדש כדי לקבל עזרה, ואז נכנסו יועצים רוחניים מתנדבים לפעולה. הם סידרו שולחנות כדי לתת סיועים של סיינטולוגיה, והציבו כיסאות עבור אלה הממתינים לתורם.

מאחר שאנשים רבים קיבלו סיועים והשמועה אודות ההקלה הגופנית והרגשית התפשטה, והתורים התארכו, החליטו המתנדבים ללמד את הממתינים לתת סיועים זה לזה. משהגשימו את שליחותם במקום זה, פנו היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה לעבר בית חולים בו יכלו לעזור.

תוך כדי נהיגה בעיר הם חזו בגחמנות המפחידה של רעידת האדמה. מבנה בן שלוש קומות נשען באופן מסוכן אל עבר ביתו של השכן.מבנה אחר נראה שלא נפגע, עד שהם הבחינו שאחד הקירות נעלם לגמרי. אחד הבתים עמד כשכל אחד מהחדרים נחשף, ונתגלה מבט על משפחה שכבר אינה מתגוררת בו.

בית החולים הראשון שנתקלו בו נהרס לחלוטין. זה שאחריו, בית חולים פרטי, עדיין תפקד למרות הנזקים. שם, על המדרגות, עמדה אישה, בידיה תינוק, ומיררה בבכי חסר שליטה – אחיה גסס בפנים מכיוון שלא היו בידיה 125 אלף הרופיות הנדרשות לרכישת מה שהוא נזקק לו, מבנק הדם. יועצים רוחניים מתנדבים שילמו עבור הדם – חמישה עשר דולר כדי להציל חיים.

המתנדבים נכנסו אל המחלקות והחלו לתת סיועים של סיינטולוגיה למטופלים שנפגעו, בעוד אחרים מסבירים את הנוהל לאחיות, ומלמדים אותן כיצד לתת סיועים.

אדם שאיבד לחלוטין את התחושה ברגלו קיבל סיוע. משהסתיים הסיוע, לא זו בלבד שחזרה התחושה ברגלו, חיוכו הרחב העיד כאלף עדים על כך שהכאב שעשה שמות בשאר גופו, חלף אף הוא.

גוש בטון ריסק את רגלו של איש אחר. היא נשברה בעשרות נקודות בין הברך לכף הרגל. הרופאים הכניסו מוטות ברזל לתוך רגלו. הדם חלחל החוצה אל תוך התחבושות הטריות שעל הפצעים, והוא התפתל בייסורי כאב. משתם הסיוע הוא היה רגוע ונינוח. הוא חייך כשאמר, "אני מרגיש טוב... אני מרגיש טוב!"

אדם אחר, שכל גופו נפגע, היה שרוי בטראומה עד כדי כך שלא הגיב כלל – נראה היה כי הוא לא היה מסוגל כלל לשמוע או לדבר. היועצת הרוחנית המתנדבת של סיינטולוגיה הסבירה את פעולותיה בשפת סימנים מאולתרת, והחלה במתן הסיוע. ברגעים הראשונים לא היה נראה שהוא שם לב למשהו, אך לאט לאט הוא החל להגיב, ובסופו של דבר הוא היה כולו חיוכים.

משקרב היום הראשון בפדאנג לסיומו, יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה פגשו בקבוצה מהצלב האדום של אינדונזיה, אשר הזמינה חדר נוסף במלון בו דלי שימש כמקלחת בסופו של יום ארוך, חם ורווי לכלוך, יום אותו לא ישכחו לעולם.

קרא את חלק ב'