הצופים והיועצים הרוחניים של סיינטולוגיה שותפים למתן עזרה לאנשים שגרים ליד נהר האמזונס

רק מספר ימים לאחר שהיועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה ומנהיגי צופי הקואוטמוק הגיעו לאיקיטוס שבפרו, ההצפה הגרועה ביותר מזה 15 שנה תקפה את האיזור. הנה הסיפור של מה שהם עשו כדי לעזור לאנשי המחוז.

צוות של סיינטולוגים ממקסיקו-סיטי איחד כוחות עם גדוד 333 של צופי הקואוטמוק בסיור של רצון טוב של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה כדי לספק לאנשי האמזונס שיטות מדויקות לשפר את חייהם. לאחר שהם עברו הכשרה בטכניקות מעשיות שפותחו על-ידי מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, הם יצאו לדרך לאיקיטוס שבפרו, מעבר הכניסה לאמזונס, ביום האחרון של חודש אפריל 2009. הם לא ידעו שהם הולכים ממש אל תוך אסון טבע.

באמצע אפריל, שבועות של גשמים כבדים גרמו לנהר האמזונס לעלות לגבהים הכי גבוהים שהיו מאז שהמוסד המטאורולוגי וההידרולוגי הלאומי של פרו החל להחזיק ברשומות. מוסד ההגנה האזרחי הלאומי, אשר צפה את מה שעומד לקרות, האיץ בתושבים לתכנן מסלולים שדרכם הם יפנו את הכפר לאיזור גבוה יותר.

כהכרה בעבודתם היעילה של היועצים הרוחניים המתנדבים/תנועת הצופים, ההגנה האזרחית והצלב האדום תיארו את היועצים הרוחניים המתנדבים במילות הערכה והמליצו שאירגוני הבת שלהם בקהילות אחרות על נהר האמזונס יקדמו בברכה את היועצים הרוחניים המתנדבים ואת השירותים החיוניים שהם נותנים.
בתוך ימים מהרגע שבו הסיור של רצון טוב הגיע לפרו, הם נלכדו בהצפות הגרועות ביותר שידע המחוז מזה 15 שנה. הדירקטור של המשמר האזרחי האיזורי הוצף בעומס של יותר מעשרת אלפים קורבנות שנאלצו לעזוב את בתיהם, ולכן נזקק נואשות לעזרה כדי להתמודד עם המפונים.

צוות היועצים הרוחניים/הצופים יצא לעבודה. הם אירגנו חלוקת מזון ואספקה רפואית למקלטים ועזרו לאנשים להתמקם. אחרי שהצרכים הפיזיים המידיים היו תחת שליטה, הם התחילו בעבודתם האמיתית – לתת סיועים של סיינטולוגיה למפונים. סיועים הם תהליכים שפותחו על-ידי מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, והם מטפלים בהיבטים הרגשיים והרוחניים בעת מתח, טראומה, מחלות ופציעות.

במהלך החודשיים שלאחר מכן הסיור של רצון טוב של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה עבד לצד המשמר האזרחי בארגון חלוקת מזון ותחזוק המקלטים, ויחד עם "הצלב האדום" סיפק עזרה ראשונה. הם גם הכשירו צופים מקומיים כיועצים רוחניים מתנדבים שהצטרפו לצוות הסיור של רצון טוב ולמתן השירותים שלו שערכם לא יסולא בפז.

תוך זמן קצר אנשי המשמר האזרחי שמו לב להבדל חד בין המקלטים של היועצים הרוחניים המתנדבים לבין המקלטים האחרים: המקלטים של היועצים הרוחניים המתנדבים התרוקנו מאנשים שצריכים עזרה.במקלטים אחרים המפונים היו באופן כללי מיואשים ומבולבלים, בלי ודאות בנוגע לעתיד – ולא עזבו את המחסה כדי לחזור לחיים הרגילים שלהם. לעומת זאת, אלה שהיו במקלטים של היועצים הרוחניים המתנדבים היו אופטימיים ואפילו עליזים. התושבים עבדו יחדיו בצוותים, תכננו פרוייקטים של בנייה כדי לבנות מחדש את הבתים שלהם, חיפשו ומצאו מקומות עבודה חדשים, וחזרו חזרה לבתיהם במהירות האפשרית. הם התמודדו עם החיים.

השמועה עשתה לה כנפיים ובמהרה עובדי ציבור מהערים נאוטה ופונצ'אנה יצרו קשר עם ההיועצים הרוחניים המתנדביםים וביקשו מהם להעביר סמינרים על טכנולוגיית הלמידה ועל היסודות של תקשורת בבתי-הספר המקומיים. מאוחר יותר, לפני שצוות הסיור של רצון טוב המשיך במסעו בנהר האמזונס, הנהלת בית-הספר הציגה לכ-1800 תלמידים מכתבים הכוללים את הצגת הנושא והמלצות כדי לעודד בתי-ספר אחרים להטמיע גם את התוכנית של תקשורת וטכנולוגיית הלמידה עבור התלמידים שלהם.

מעבר לכך, כהכרת תודה נוספת עבור העבודה האפקטיבית של ההיועצים הרוחניים המתנדביםים/הצופים, המשמר האזרחי ו-"הצלב האדום" נתנו להיועצים הרוחניים המתנדביםים מכתבי תודה והערכה הממליצים שהארגונים העמיתים שלהם בקהילות האחרות שבנהר האמזונס יקבלו בברכה את ההיועצים הרוחניים המתנדביםים ואת השירותים בעלי הערך שלהם.