סיינטולוגים בטייוואן מקבלים תעודת הוקרה על עזרתם בעקבות אסון הטייפון 'מורקוט'

יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה קיבלו תעודת הוקרה בטקס שנערך ב-17 באוקטובר על פועלם בעזרה לטייוואן להשתקם מהטייפון הקטלני ביותר שהמדינה ראתה מזה 50 שנה. גב' מיי טסו לי, נציגת ארגון הסיינטולוגיה בטייוואן, קיבלה את הפרס מ-'איגוד הנוער המתנדב' ומועצת העיר קאושיונג.קבוצות ואנשים רבים אחרים קיבלו גם הם הוקרת תודה באירוע.

טייפון מורקוט פגע בדרום טייוואן באוגוסט האחרון. הטייפון הרג יותר מ-600 איש וגרם נזק בשווי של כ-1.5 מיליארד דולר. גשם בגובה של יותר מ-3 מטר הציף את האי, וגרם להצפות ומפולות בוץ אדירות שקברו כפרים שלמים.

למרות שיותר מ-20 אלף חיילים גוייסו לסייע לאחר האסון, ללא היועצים הרוחניים המתנדבים, המדינה לא היתה מצליחה להתמודד עם הצרכים של כ-7000 איש שאיבדו את מגוריהם ועם מבצע הניקיון העצום שהיה דרוש על מנת להחזיר את האי למצב הדומה למצב נורמלי.

החולצות הצהובות הבהירות של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה הפכו במהירות למראה מלבב בימים שלאחר הטייפון. הסיינטולוגים עזרו בחלוקת אוכל, מים ואספקה. הם הפשילו שרוולים ועזרו לכפרים לנקות הרים של בוץ שהצטברו בכל מקום.

אך התרומה בעלת הערך הרבה ביותר של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה היתה הסיועים של סיינטולוגיה – עזרה ראשונה רוחנית. סיועים הם נהלים שפותחו על-ידי ל. רון האברד המקלים על האדם על-ידי טיפול בפקטורים הרגשיים והרוחניים שבמתחים, טראומות, מחלות ופציעות.

"לא יכולתי לעצום עיניים ולישון", אמרה אישה אחת ששרדה את הסערה. הסיוע נתן לה הקלה מיידית. "ההרגשה של חוסר התחושה נעלמה ועכשיו אני יכולה לישון".

"תודה שעזרת לי לשוב ולחייך", אמרה אישה אחרת שקיבלה סיוע. "הלחץ נעלם". היא ביקשה ללמוד את הטכניקות בעצמה כדי שהיא תוכל לעזור למשפחה שלה ולשכנים.

אישה בת 64 שחוות הבננות שלה נהרסה לחלוטין, הרגישה שהטייפון הרס הכל. היא היתה בייאוש ולא ידעה כיצד היא ובתה יצליחו להמשיך הלאה. אך לאחר הסיוע הכל נראה אחרת: היא היתה רגועה, אפילו אופטימית, והיא החלה לתכנן את העתיד.

היועצים הרוחניים המתנדבים לא היו שם רק עבור הקורבנות של האסון, הם גם נתנו סיועים לאנשי הצבא שנקראו לעזור באסון. חייל אחד התרשם כל-כך מהשינוי שהוא חווה בעקבות הסיוע שקיבל, שהוא ביקש מהיועצים הרוחניים המתנדבים ללמד אותו איך לעשות אותם."הרגשתי כל-כך בר-מזל שעזרתי באסון הזה", הוא אמר. "אף פעם לא הייתי מעורב בפעילות בעלת משמעות רבה יותר. עכשיו אני רוצה לעשות יותר".