יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה מסייעים לפיליפינים להתאושש מעונת הטייפונים המוחצת

יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה ממרכז הסיינטולוגיה של מנילה הגיבו במתן עזרה לכל אורך עונת הטייפונים ההרסנית השנה. ארבעה טייפונים קטלניים בתוך חודשיים, האחרון מביניהם ממש בשבוע האחרון, גרמו נזק בשיעור ארבעים מיליארד פזוס פיליפיניים (כמעט תשע מאות מיליון דולר ארה"ב), הרגו 961 איש והותירו עשרות אלפים ללא מחסה, או במקלטים.

יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה נותנים עזרה ראשונה רוחנית לפיליפינים שהוכו השנה מידי הטייפונים שהותירו עשרות אלפים של מחוסרי בית.
מייד כשהיכה הטייפון הראשון, בסוף ספטמבר, הצוות וחברי הקהילה של מרכז הסיינטולוגיה מנילה עטו את חולצותיהם הצהובות ונעו לעבר הרחובות והמקלטים, כדי לספק עזרה רוחנית ראשונה בדמות סיועים של סיינטולוגיה לנזקקים. סיועים של סיינטולוגיה הם טכניקות אותן פיתח מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד. הסיועים מטפלים בגורמים הרגשיים והרוחניים ללחץ, טראומה, מחלות ופציעות.

נשיאת הפיליפינים גלוריה ארויו הכריזה על "מצב אסון". הצורך בסיוע מהיר ויעיל למקרי אסון היה מיידי ועצום במימדיו. המענה לצרכים האלה התקבל מיועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה. לא זו בלבד שהם הגישו עזרה על בסיס של אחד-על-אחד, הם גם הכשירו מתנדבים אחרים, ואת אלה שנאלצו לשהות במקלטים, בטכניקות פשוטות המתוארות ב-'ספר-העזר של סיינטולוגיה', טכניקות המאפשרות לאנשים להתגבר על מחסומים שנדמה שאין לנצחם, ולהמשיך בחייהם.

"קל מאד ללמוד את הסיועים של סיינטולוגיה" אמרה גב' מריה רייהר, דירקטור התגובה לאסונות של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה. "בתוך חצי שעה אדם יכול ללמוד מספיק כדי לסייע למשפחתו וידידיו להתאושש מטראומה, הלם או פציעה". גב' רייהר מעודדת את כל מי שמעוניין להצטרף אל 230 אלף יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה לבקר באתר: http://www.volunteerministers.org/he#/courses, בו הם יוכלו להירשם לקורסים און-ליין בחינם, וללמוד את הטכניקות הללו.