ראיון עם מנהיגת סיור הרצון הטוב של היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה בהודו – חלק א'

מנהיגת סיור הרצון הטוב של היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה בהודו, הגב' מריון וויטה, ילידת אוסטרליה, הפכה לשם דבר בהודו. במשך ארבע השנים האחרונות היא סיירה ברחבי המדינה והביאה עזרה לערים, כפרים ועיירות והכשירה עשרות אלפים בטכנולוגיה הרוחנית שפותחה על-ידי ל. רון האברד.

היא שיתפה אחרים במחשבותיה על הודו ועל התוכנית של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה.

שאלה: איך הגעת להנהיג את הסיור של רצון טוב של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה בהודו?

מ.ו.: תמיד רציתי ללכת להודו. נמשכתי אל המורשת הרוחנית של הארץ, שהיא המסורת הדתית העתיקה ביותר על פני כדור הארץ. קיבלתי השראה ממהאטמה גנדי – האדם עצמו, האומץ שלו וההתחייבות שלו למען זכויות האדם וחופש.

אז בשנת 2005 כשניתנה לי ההזדמנות לנסוע להודו, הייתי נרגשת להגיע לאנשים שכבר היו מודעים לטבע הרוחני שלהם ולהביא את הטכנולוגיה הרוחנית של מר. האברד ליותר ממיליארד אנשים. והיו לי האמצעים המושלמים כדי לעשות זאת – התוכנית של יועצים רוחניים מתנדבים והמטרה שלה להביא עזרה לכולם ובכל מקום.

שאלה: ספרי לנו על הסיור של רצון טוב.

מ.ו.: מאז הגעתנו בספטמבר 2005 אנחנו ביקרנו בדלהי, לוקנו, כלכותה, מומביי, בנגלור, מיזוראם, אוטי, פונדיצ'רי ואחמדאבאד. אנחנו גם ביקרנו בהרבה כפרים ועיירות ואפילו בילינו כמה שבועות בנפאל השכנה.

בכל עיר שבה אנו מבקרים, אנחנו יוצרים קשר עם מנהיגי הממשלה, הדת והקהילה ומבררים איתם מה הם רואים כצרכים הדחופים ביותר שאנחנו יכולים לעזור להם איתם. אז אנחנו בונים תוכנית עבודה המותאמת במיוחד לצרכים של אנשי אותו המחוז.

בכל איזור שבו אנו מבקרים, אנחנו מעבירים הכשרה לכמה שיותר אנשים כדי שילמדו לספק את הטכניקות של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה. אנחנו מעבירים את הקורסים האלה באוהל הצהוב הגדול שלנו, סמינרים וסדנאות באוניברסיטאות, בבתי ספר, במשרדי ממשלה, במחלקות משטרה, במחנות צבאיים ואפילו בבנייני דירות – בכל מקום שבו אנשים רוצים ללמוד איך לעזור, ובכל מקום שבו עזרה נחוצה.

בפועל, כשאנשים לומדים את הטכנולוגיה הזאת, כולם רוצים להיות מתנדבים של סיינטולוגיה ואנחנו עוזרים להם להקים קבוצות משלהם. הקבוצות האלה, בתורן, מגיעות לאלה שצריכים עזרה. לדוגמה, הקבוצה שלנו בכלכותה גייסה בשנה שעברה צוות של מתנדבים כדי לעזור לניצולים מההצפות בביהר. לאחר מתקפות הטרור במומביי, מתנדבים של סיינטולוגיה מרחבי הודו הגיעו בהמוניהם כדי לעזור בפעילויות ההצלה מאסון.

שאלה: מה היא התנועה של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה?

מ.ו.: אני חושבת שמר. האברד תיאר את זה באופן מושלם כשהוא כתב, "אם מישהו מוצא שמשהו לא בסדר, זה מרמז על כך שהוא רוצה לעשות משהו בקשר לזה, והיה עושה זאת אם הוא היה יכול. אם מישהו לא אוהב פשע, אכזריות, חוסר צדק ואלימות בחברה שלו, הוא יכול לעשות משהו בקשר לזה. הוא יכול להפוך ליועץ רוחני מתנדב, להביא אדיבות, מצפון, אהבה וחופש מעבודה קשה על-ידי כך שיחדיר בהדרגה אמון, הגינות, כנות וסובלנות".

חלק שני