ראש עיר מעניק תעודת הוקרה למתנדבים של סיינטולוגיה

ראש העיר של טורינו, סרג'יו קיאמפרינו, חלק כבוד לעשר התאחדויות הגנה אזרחיות שהגישו סיוע לתושבי לה-אקווילה ולתושבי הכפרים הסמוכים, לאחר רעידת האדמה שפקדה את האיזור. רעידת האדמה היתה בעוצמה של 6.3 בסולם ריכטר וגרמה לפציעתם של 1,500 אנשים, הותירה בערך 28,000 מחוסרי בית וגרמה למותם של 300 אנשים. בין הארגונים שקיבלו הכרה רשמית מראש העיר היתה התאחדות ההגנה הקהילתית והאזרחית של סיינטולוגיה (PRO.CIVI.COS), שמורכבת מ-170 מתנדבים אשר הקדישו יותר מ-35,000 שעות שירות לקהילה.

תעודת הצטיינות מראש העיר טורין כאות הוקרה להתאחדות ההגנה הקהילתית והאזרחית של סיינטולוגיה (PRO.CIVI.COS) עבור הגנה אזרחית ועבודת הצלה שנעשתה, בשמם של הכפר סאן גיאקומו והעיר לאקווילה שנפגעו מרעידת האדמה ב-6 באפריל 2009.המתנדבים הסיינטולוגים לקחו על עצמם את הפיקוח והניהול של חלק מהמחנות ודאגו לכל היבט של הטיפול הגופני וההקלה על הטראומה או במילים אחרות "עזרה ראשונה רוחנית" לאנשים שתחת חסותם.

PRO.CIVI.COS הוא חלק מגוף יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה. זוהי תכנית מקיפה של ארגון הסיינטולוגיה שמספק שירות קהילתי, הקלה בעת אסון ותגובה בשעת חירום. התוכנית נוצרה לפני יותר מ-30 שנה על-ידי מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד. התוכנית התרחבה וכעת היא כוללת 203,000 יועצים רוחניים מתנדבים בכל רחבי העולם שהגישו סיוע ב-185 איזורים מוכי אסון – כולל הגראונד זירו לאחר הפיגוע במגדלי התאומים, הצונאמי בדרום-מזרח אסיה והוריקן קטרינה.