ראיון עם מנהיגת סיור הרצון הטוב של היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה בהודו – חלק ב'

גב' מריון וויטה

מאז שהגיע להודו בספטמבר 2005, סיור הרצון הטוב של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה בהודו העביר הכשרה לבעלי מקצוע בתחומים רבים. ראש הסיור גב' מאריון וויטה, מתארת את העבודה שהם עשו.

שאלה: כמה אנשים הכשרתם בטכנולוגיה של ל. רון האברד מאז שהגעתם להודו?

מ.ו.: הכשרנו למעלה מ-30 אלף. היתה התעניינות רבה בפרוייקטים שלנו.

שאלה: ספרי לנו על ההכשרה שהעברתם למדריכי ההגנה האזרחית של מארשטרא לאחר מתקפות הטרור במומבאי.איך זה התחיל?

מ.ו.: היינו במומבאי עם סיור הרצון הטוב מספר חודשים לפני מתקפות הטרור של ה-26 בנובמבר 2008, הגענו במהירות ועבדנו עם כוחות ההצלה והצוות הרפואי כדי להחזיר את הסדר ולעזור לנפגעים. בתיאום עם מנהל בית החולים סר גי'-גי', עבדנו במחלקות וסיפקנו תמיכה לוגיסטית לצוות הרפואי שטיפל בנפגעים.

לאחר ששמע על העבודה שלנו, המפקד של ההגנה האזרחית של מארשטרא ביקש מאיתנו להכשיר 40 מהמדריכים שלו, אשר מכשירים 15 אלף עובדים של ההגנה האזרחית כל שנה. הכשרנו אותם על 'קורס מומחה של סיינטולוגיה למענה בעת אסון', וכתוצאה מההצלחה של הפרוייקט הזה, כוחות ההגנה של גוז'אראט וההגנה האזרחית ביקשו מאיתנו להכשיר את המדריכים שלהם, וכמובן עשינו זאת.

הכשרנו גם את 30 חברי הצוות של ההגנה האזרחית של בנגל המערבית, אשר הכשירו את כל החברים החדשים בכוחות שלהם, כמו גם את הקצינים של כוח המענה הארצי לעת אסון.

שאלה: האם גם עבדתם עם כוח אדם בבתי חולים?

מ.ו.: כן. אחד מהכלים הפופולאריים ביותר של יועצים רוחניים מתנדבים הוא 'סיועים של סיינטולוגיה'. אלה הם נהלים פשוטים שפותחו על-ידי מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד אשר מטפלים בגורמים הרגשיים והרוחניים שנמצאים במתחים, טראומות, מחלות ופציעות.

בעלי מקצוע בתחום הבריאות הבינו היטב את הטכניקות האלה. המטפלים, המדריכים והמנהלנים בבתי חולים ברחבי הודו רצו מאוד ליישם את טכנולוגיית הסיועים של סיינטולוגיה כי הם חזו בתוצאות. המטופלים והמשפחות שלהם נעשים רגועים יותר, עם תשומת לב יותר חופשית, פחות מודאגים ויותר בטוחים בעצמם.

גם בלאקנאו הכשרנו את צוותי הקליניקות "ויוקננדה" לבצע את הסיועים של סיינטולוגיה לבקשתו של סוואמי מוקטינתאנדה שאמר, "ניסינו לשפר את בית החולים בכל מיני דרכים, אך בעזרת הטכנולוגיות של סיינטולוגיה גילינו שהיתה השתפרות משמעותית וזאת ככל הנוגע לצוות המטפל שלנו". כתוצאה, מנהל הקליניקה ביקש שנכשיר את כל המדריכים של בית החולים כדי שהם יוכלו לשלב את הסיועים של סיינטולוגיה כחלק מתוכנית ההכשרה של המטפלים.

בכלכותה הכשרנו גם מדריכים של בתי חולים ראשיים כמו ב.מ. בירלה ו-CMRI (המוסד למחקר רפואי של כלכותה) ב-'קורס מומחה של סיינטולוגיה למענה בעת אסון'.

קרא את חלק א' כאן