טיסת צ'רטר שמומנה על-ידי סיינטולוגיה מביאה עזרה רפואית ורוחנית להאיטי

יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה וחברים בארגוני עזרה אחרים מחכים בשדה התעופה קנדי להצבתם בהאיטי.
כמה טונות של אספקה מאוד נחוצה ...
... הועברו בטיסה הראשונה הזאת.
המטוס הגיע משדה התעופה הבינלאומי קנדי בסיוע אבטחה מקומית ביום ראשון, כדי לספק את העזרה הכל-כך נדרשת בהאיטי לאור רעידת האדמה בדרגה 7.0 שפקדה את האי ב-12 בינואר.

טיסת צ'רטר שאורגנה על-ידי ארגון הסיינטולוגיה הביאה 126 רופאים, אחיות, טכנאים רפואיים לחירום ויועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה לפורט-או-פרינס למקום שאליו הקבוצה הגיעה ביום ראשון. בסיוע משרד ההגנה האמריקאי, המטוס יצא משדה התעופה הבינלאומי קנדי ביום שבת, כדי לספק את העזרה הדחופה הכל-כך הנדרשת בהאיטי לאור רעידת האדמה בדרגה 7.0 שפקדה את האי ב-12 בינואר.

המאמץ איחד רופאים, ואחיות מ-'התאחדות הרופאים ההאיטים בחו"ל', פרמדיקים וטכנאים רפואיים לחירום מניו יורק וניו ג'רסי שהובלו על-ידי האמבולנס של חברת אמבולנסים בהתנדבות של בדפורד-סטויווסנט, ויועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה מניו יורק, טמפה ומקומות אחרים.

עם הגיעם לפורט-או-פרינס ביום ראשון, הקבוצה קיבלה ליווי רשמי למקום שהוקצה לארגונים לא ממשלתיים, למטות הארגונים המספקים הקלה ולמרכזי תיאום עם ארגונים דומים אחרים. כל זאת כדי לתאם את מאמציהם לחזק את הצוותים הרפואיים העובדים מעל ליכולתם. יועצים רוחניים מתנדבים סיפקו גם עזרה ראשונה רוחנית לקורבנות הטראומה של רעידת האדמה ולצוותי החילוץ.

צוותים של יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה מרחבי ארצות הברית, מקסיקו, אירופה ומקומות אחרים ממשיכים להגיע ויספקו עזרה מנהלית וארגונית לצוות הרפואי, יחלקו הספקה ויספקו הקלה מהטראומה וניחום היגון לקרבנות ולמשפחותיהם.

"היה עלינו להושיט יד כדי לספק עזרה ממשית ומשמעותית לקרבנות האסון", אמר פט הרני, דובר יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה שעומד בראש הצוות בהאיטי. "יש לנו זרימה רבה של עזרה מסיינטולוגים ואנשים אחרים מסביב לעולם ואנחנו בדרך לתת עזרה נחוצה כל-כך לאנשים של פורט-או-פרינס".