סנטורית המדינה של ג'ורג'יה מוקירה את צוות התגובה לאסון של סיינטולוגיה הממוקם בלוס-אנג'לס על השירות בהאיטי

בלוס-אנג'לס, בשבת, ב-28 בפברואר 2010, סנטורית המדינה של ג'ורג'יה דונזלה ג'יימס הציגה את החלטת מדינת ג'ורג'יה 998SR לצוותים של היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, עבור "שירות לא אנוכי למען מדינת האיטי", בפגישה עם המתנדבים שנשלחו להאיטי בארגון סיינטולוגיה Celebrity Centre הבינלאומי בהוליווד.

סנטור מדינת ג'ורג'יה דונזלה ג'יימס מציגה את החלטת מדינת ג'ורג'יה SR998 לכוחות היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה
הסנטורית ג'יימס הודתה ליועצים הרוחניים המתנדבים שחזרו לאחרונה משירות בהאיטי להצלה מהאסון. "ב-12 בינואר, כדור הארץ נפתח ובלע את פורט-או-פרינס וחלקים אחרים של האיטי. הייתי בהאיטי וראיתי את העוני. חשבתי ששום דבר לא יכול להיות יותר גרוע. אבל אתם עזרתם כשזה היה אפילו יותר גרוע ממה שיכולתי אי פעם לדמיין. עשיתם את מה שיכולתם, בחוסר אנוכיות".

בסביבות 250 יועצים רוחניים מתנדבים עבדו בסבבים ברחבי האיטי, ו-100 נמצאים שם כרגע, מספקים תמיכה לוגיסטית לצוותים הרפואיים בבית החולים של פורט-או-פרינס ובאוהל של בית החולים של אוניברסיטת מיאמי.

היועץ הרוחני המתנדב של סיינטולוגיה אייל לינדמן
היועץ הרוחני המתנדב של סיינטולוגיה, אייל לינדמן, שהוא גם אח מוסמך ומגיש עזרה ראשונה, היה עמוד התווך של פעולת ההצלה בהאיטי. הוא עזר בעשרה אסונות, לרבות "גראונד זירו" לאחר ההתקפות ב-11 בספטמבר וההוריקנים צ'רלי, קטרינה וריטה, ועבודתו בארגון הטיפול במטופלים בבית החולים של פורט-או-פרינס הצילה את חייהם של אינספור אנשים. כאשר הוא דיבר עם היועצים הרוחניים המתנדבים שהתאספו, הוא הזכיר למתנדבים שכבר היו בהאיטי שהעבודה רק התחילה.

האחות המוסמכת קימברלי וויליאמס, בעלים משותפים של מרכז הרווחה הקהילתי היל סטריט בלוס-אנג'לס, רצתה לנסוע להאיטי, אז כשהיא שמעה שארגון הסיינטולוגיה שולח צוותים רפואיים, היא נרשמה ונסעה ב-12 בינואר בטיסת צ'רטר בחסות הארגון. בהאיטי, היא עבדה במרפאה ליד הארמון הנשיאותי, סייעה בניתוחים לרבות קטיעות ופעולות אחרות להצלת חיים, וסיפקה טיפול רפואי דחוף שהיה נחוץ ליותר מ-400 מטופלים מדי יום.

הדירקטור הבינלאומי של צוותי היועצים הרוחניים המתנדבים, גב' מריה רייהר, הכריזה על השלב הבא של התגובה לאסון של סיינטולוגיה בהאיטי – בסיס חדש בפורט-או-פרינס שיאפשר למתנדבים לעבוד במהלך העונה הגשומה ויכלול חדרים לסמינרים, סדנאות וקורסים על מנת להכשיר את המגיבים הראשונים מטעם המשטרה, הצבא והארגונים ההומינטריים בכוננות לאסון.

חיל היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה הוא תוכנית מקיפה של ארגון הסיינטולוגיה שמספק שירות לקהילה, הצלה מאסון ומענה בשעת חירום. התוכנית, שנוסדה לפני למעלה מ-30 שנה על-ידי מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד, התרחבה והיא כוללת 203,000 יועצים רוחניים מתנדבים ששירתו ב-185 אתרי אסון מהסוג הגרוע ביותר.