יועצת רוחנית מתנדבת של סיינטולוגיה ושחקנית אומרת שהאיטי שינתה את חייה

קסנדרה הפבורן

שבוע בהאיטי כחלק מצוות המענה בעת אסון של סיינטולוגיה שינה את חייה של השחקנית קסנדרה הפבורן. השחקנית שנולדה בפיליפינים וגדלה בלונדון, הונג קונג ושוייץ, לא חיה חיים קלים, אך היא אומרת שהשבוע בהאיטי פקח את עינייה לגבי מהי המשמעות של עזרה לאחרים.

הפבורן הגיעה להאיטי ב-14 לפברואר 2010 על טיסת השכר שמומנה על-ידי סיינטולוגיה, והחלה לעבוד ולעזור לפליטים בשלושה מחנות פליטים. "תנאי המחייה של המתנדבים והצוות הרפואי היו די קשים – ישנו באוהלים על מיטות שדה או בשקי שינה על משטחי בטון או רצפה קשה, ואכלנו מנות קרב, אך בהשוואה לתנאים במחנות הפליטים האלה התנאים היו מעולים", היא אמרה.

במחנות הפליטים משפחות שלמות חיו תחת כיפת השמיים, הההגנה היחידה שלהם מגשמים היתה יריעה או ברזנט שנתלו על ענפים. "אם לא נפעל עכשיו על מנת לספק מחסה לפליטים האלה יהיה הרס רב במהלך עונת הגשמים". המטלה של הפבורן בהאיטי כללה גם עבודה בבתי יתומים מקומיים יחד עם צוות רופאים שביצעו בדיקות בזמן שמתנדבים חילקו אוכל וצעצועים לילדים. "הם היו כל-כך מאושרים לראות שישנם אנשים שאכפת להם", היא אמרה.

הפבורן, 33, שיחקה בסרט של קוונטין טרנטינו "נסיעה לגיהנום" ובאופרת הסבון "היפים והאמיצים". כסיינטולוגית מאז 2005, היא הצטרפה לאחרונה כחברת צוות בארגון הסיינטולוגיה וה-Celebrity Center החדש בלאס-וגאס, שנחנך ב-6 בפברואר 2010.