יועצת רוחנית מתנדבת מביאה דמעות של שמחה

מרי (במרכז) ובעלה עם המשפחה אחרי הפיוס בעקבות סמינר בנושא "כנות ואיך לפתור קונפליקטים" שהתקיים בבונגומה, קניה.

מרי מבונגומה, קניה, מצאה את "הסוד" כדי לשקם את הנישואין הכושלים שלה בסמינר של היועצים הרוחניים המתנדבים שבו היא השתתפה.

דניאל אוקלו, בזכות מענק מהתאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית, מסייר בין העיירות של קניה ומעביר סמינרים על פי דרישה על 'ספר-העזר של סיינטולוגיה', שבנוי מ-19 פרקים על הטכנולוגיה של היועץ הרוחני המתנדב. הספר הזה מספק את החוכמה המעשית ואת הכלים האפקטיביים כדי לטפל בבעיות של חיי היומיום.

למרות שהוא העביר עשרות סמינרים למאות אנשים, לא תמיד יוצא לו לשמוע את סיפורי ההצלחה המשנים חיים שהוא משאיר מאחוריו, מפני שהוא ממשיך הלאה לעיירה הבאה עוד לפני שההצלחות מתבססות לגמרי.

אבל סיפור של אישה אחת, של מרי מבונגומה, שהשתתפה בסמינר שלו שנקרא "כנות ואיך לפתור קונפליקטים" כן מצא את דרכו בחזרה אליו.

הטכנולוגיה שמאחורי סיפור ההצלחה של מרי נמצאת בטקסט הזה של ל.רון האברד, כפי שהוא מופיע בפרק "נישואין" שב-'ספר-העזר של סיינטולוגיה': "קרוב לוודאי שבעוד אתה מנסה לנקות את הנישואין בין בני זוג, הם יחליטו ללא כל ספק שהכול נגמר ושאין כל סיבה להמשיך את הנישואין משום שאין שום סיכוי ש... מה שמציל את המצב בכל פעם הוא לגרום לכל אחד מהם לזכור את מה שהוא עצמו או היא עצמה עשו. אם הם רק יזכרו את המחשבה הזו היטב, הטיפול יגיע לסיום מושלם".

הנה הסיפור של מרי, במילים שלה:

"חייתי כאם חד-הורית במשך שש שנים וזה לא היה מסע קל. נאבקתי כדי לספק לילדים שלי את הצרכים הבסיסיים שלהם וראיתי שהאהבה של אבא שלהם חסרה להם. כשיום אחד הקטנה שלי שאלה אותי איפה אבא שלה, לא היתה לי תשובה טובה לשאלה.

הגעתי למצב שבו גם אני הייתי זקוקה לבעלי, אבל לא היתה לי שום נוסחה על איך לגשת אליו כדי להתפייס.

אני מודה ליועץ הרוחני המתנדב מר דניאל אוקלו, שעורר בי השראה במהלך סמינר על שאיפות מוסריות: עבירות, צידוקים ונצירות. הבנתי את הטעות שלי. היה לי מאוד קשה לקבל שעשיתי טעות. במקום זה אני התעלמתי, נצרתי והצדקתי את עצמי. בעבר יכולנו לגור ביחד כבעל ואישה בלי שום תקשורת במשך חודש ויותר. העיניים שלי נפתחו כאשר המנחה (דניאל אוקלו) סיפר על אהדה, ממשות ותקשורת (ARC).

"אחרי הסמינר, התחייבתי להשתמש בידע כדי לשקם את הנישואין שלי לפני שאתחיל לעזור לאנשים אחרים".

במהלך הסמינר הבנתי שניתן לתקן את השגיאות, אפשר שתהיה לנו קהילה ללא קונפליקטים ושניתן לשקם נישואין כושלים לא משנה עד כמה קשה הבעיה עשויה להיראות.

אחרי הסמינר, התחייבתי להשתמש בידע כדי לשקם את הנישואין שלי לפני שאתחיל לעזור לאנשים אחרים. התיישבתי בבית עם דף ועט. כתבתי את כל השגיאות שעשיתי. הגעתי לכמות די גדולה. קבעתי פגישה עם בעלי ואני מודה לאל שהוא הסכים. קבענו פגישה; באותו היום נפגשנו ואני התוודיתי בפניו על כל השגיאות שעשיתי וביקשתי ממנו סליחה. קרה משהו שלא יכולתי לתאר לעצמי: לבעלי היו דמעות בעיניים. בקול רך הוא אמר 'אלה דמעות של שמחה, כי חזרת אליי. תודה אישתי היקרה'.

בעלי הגיב בצורה חיובית. חזרנו לחיות יחד וברגע זה אנחנו חיים בשלום ושלווה בלי שום בעיה.

אני עדות חיה, והמוטו שלי בחיים הוא: 'שאף להוות השראה לפני שיהיה מאוחר מדי'."תרום

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות ברחבי העולם ומסביב לשעון כדי להגיב לכל אסון. התרומה שלך תממן את דמי הנסיעה של המתנדבים וגם מזון, מים, אוהלים ואספקה רפואית עבור קורבנות האסון.