סמינרים במקום על-ידי יועצים רוחניים מתנדבים: מבקשים אותם בכל מקום ומעבירים אותם בכל מקום

היועץ הרוחני המתנדב דניאל אוקלו התבקש להעביר סמינר במקום על 'שלמות אישית ויושר' לאסירים בכלא הומָה בֵּיי בקניה.

דרך www.volunteerministers.org, כל אחד יכול לבקש סמינר במקום ללא תשלום על-ידי יועץ רוחני מתנדב ולקבל תשובות על בעיות החיים.

כל אחד יכול לבקש מיועץ רוחני מתנדב להעביר סמינר חי במקום וכמעט "כל אחד" עושה זאת. ארגונים שונים ברחבי ארצות רבות בעולם מבקשים סמינרים שעוסקים בנושאים החל מאי ידיעת קרוא וכתוב ועד להתמכרות לסמים ומנישואין מפורקים ועד לאי-יושר.

לדוגמה, יליד פרמריבו, סורינאם, ביקש סמינר במקום על טכנולוגיית הלמידה לבית-ספר מקומי וארבעה VMs נסעו לארצו כדי להעביר אותו.

תלמידים בגילאי 20-14 נכנסו בטפטוף לכיתה, ביישנים וחסרי התלהבות. על פי סקר, ל-75 אחוז מהם לא היתה שום מטרה ללמוד – הם למדו כי הם היו צריכים. וכולם האמינו שהיו אינספור מחסומים להבנה. כשהם למדו את שלושת מחסומי הלמידה, הם נדהמו. הם החלו להתלהב ואפילו "ליצן" הכיתה החל להשתתף.

"עכשיו אני מבין למה יש לי כאב ראש כשאני לומד", אמר תלמיד אחד. תלמיד אחר אמר "באמת נהניתי מזה. למדתי איך אני יכול לעזור לאחרים, איך אני יכול לרכוש ידע וללמוד ומה אני יכול להפוך להיות מאוחר יותר בחיים".

בצד השני של העולם, הדירקטור המחוזי לתקופות מבחן עבור הומָה בֵּיי, קניה, ביקש סמינר במקום על 'שלמות אישית ויושר' עבור קציני המבחן בתת-המחוז שלו כדי "לחסן אותם" מפני שוחד ושחיתות. קצינים נסעו כשלוש שעות כדי להשתתף בסמינר.

"אנחנו מאמינים ובטוחים שעל-ידי אימוץ 'שלמות אישית ויושר' נוכל לשנות את העולם שלנו ולהפוך אותו למקום טוב יותר לחיות בו".

אחד מהם כל-כך התרשם שהוא הודיע על כך לראש הכלא הומה ביי שביקש סמינר משלו, באותו היום, לסוהרים ולקצינים. הסמינר הזה התקבל כל-כך טוב שמיד הוגשה בקשה לאותו הסמינר עבור אסירים.

״הסמינר נתן לנו הבנה מעשית על איך אנשים הורסים את חייהם בגלל חוסר יושר", אמר הדירקטור המחוזי לתקופות מבחן. "אנחנו מאמינים ובטוחים שעל-ידי אימוץ 'שלמות אישית ויושר' נוכל לשנות את העולם שלנו ולהפוך אותו למקום טוב יותר לחיות בו".

וכך זה ממשיך עם סמינרים בכל רחבי העולם.עובדות

הענקת עזרה
לאסונות טבע אין יכולת הבחנה במי הם פוגעים. הנה המספרים.

81%

מהאמריקאים

ניצבו מול אסון טבע או אירוע של מזג אוויר קיצוני אחד או יותר בשנה אחת.

22,773

מתים

בגלל אסון טבע או אירוע של מזג אוויר קיצוני בשנה אחת.

66.5

מיליארד דולר

של נזק כלכלי
מאסונות טבע בשנה אחת.

1.1

טריליון דולר

של הפסדים כלכליים
מכל אסונות הטבע ביחד מאז 1990.

מעל 280

אסונות

שיועצים רוחניים מתנדבים הגיבו להם מאז 2001.תרום

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות ברחבי העולם ומסביב לשעון כדי להגיב לכל אסון. תרומתך תממן את הנסיעה של מתנדבים וגם מזון, מים, אוהלים ואספקה רפואית לקורבנות אסון.