מקסיקו מקבלת סיוע עם עזרה אמיתית מיועצים רוחניים מתנדבים חסרי לאות

צוותי החיפוש וההצלה, כולל השותפים של היועצים הרוחניים המתנדבים, הלוס טופוס, נמצאים באתר אחרי רעידת האדמה, מחפשים ניצולים.

כשהם מגשימים את המוטו שלהם, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה", היועצים הרוחניים המתנדבים נענים לקריאה, כשהם מביאים תקווה ועזרה לאנשים בצרה אחרי שרעידת אדמה בעוצמה 7.1 הכתה במקסיקו סיטי.

ביום השנה ה-32 של רעידת האדמה של מקסיקו סיטי שהתרחשה ב-1985 וגבתה את חייהם של 10,000 איש – ושעות בודדות אחרי הטקס לזכר המאורע – הטבע הכה שנית באותו יום בספטמבר עם רעידת אדמה בעוצמה 7.1.

רעידת האדמה, שמוקד הרעש שלה היה במרחק של כ-120 קילומטרים ממקסיקו סיטי, הרגה 361 אנשים, פצעה 6,000 והפילה בניינים ברחבי מרכז מקסיקו. הסיפור הוא על החיים שניצלו על-ידי הגיבורים האמיצים והלא אנוכיים שעשו משהו בקשר לזה.

מיד אחרי רעידת האדמה, מאות יועצים רוחניים מתנדבים של Scientology (VMs)‎ נענו לקריאה. הם עבדו ביחד עם השותפים שלהם, צוות החיפוש וההצלה האגדי, הלוס טופוס (שפירושו "החפרפרות" בספרדית). הלוס טופוס, שמומחים בחפירה בהריסות וחילוץ אנשים לכודים, ידועים מיפן ועד דרום אמריקה על-ידי גברים, נשים וילדים שמודים להם על כך שהצילו את חייהם.

פאולינה גומז היא אחת מהם. יומיים אחרי רעידת האדמה במקסיקו, אחרי 36 שעות רצופות של עבודה, הלוס טופוס הצילו אותה מההריסות של בית-הספר אנריקה רבסמן. בימים שלאחר מכן, הלוס טופוס המשיכו בעבודתם והצילו יותר מ-40 קורבנות לכודים נוספים.

ארגון ה-Scientology של מקסיקו הפך מהר מאוד למפקדה הראשית של הלוס טופוס וכוחות תגובה נוספים לאסון. שם, ה-VMs קיבלו, ארגנו והפיצו כ-96 טונות של אספקה שהגיעה מתרומות, כשהם עובדים במשמרות של 8.5 שעות של עבודה פיזית קשה, עם הפסקות קצרות לנמנום ואוכל.

אוהלים צהובים של ה-VMs התחילו לצוץ ברחבי מקסיקו סיטי, שם כל האנשים יכלו למצוא מים, אוכל, ציוד רפואי, טיטולים ומזון לתינוקות. שם הם גם יכלו למצוא אוזן קשבת וסיועים מרעננים – טכניקות שמייסד ה-Scientology ל. רון האברד פיתח כדי לזרז את ההחלמה ממתח ומטראומה. כאשר מאות אזרחים ממקסיקו סיטי הצטרפו ל-VMs, לבשו חולצות צהובות ואימצו את המוטו שלהם, סיועים היו אחד הכלים הראשונים שהם למדו כדי לעזור לניצולים.

עם השמועות על בתי-ספר שהתמוטטו ותלמידים לכודים, הילדים פחדו לחזור לבית-הספר, לכן ה-VMs העבירו סמינרים וסיועים למאות מהם כדי להוציא אותם מההלם ולעזור להם להתגבר על הפחדים שלהם. זה עבד, והתלמידים הרגישו מספיק בטוחים לחזור לבית-הספר.

ה-VMs הכשירו והעבירו סמינרים וסיועים ליותר מ-10,000 איש ועזרה ליותר מ-140,000 איש במאמצי הסיוע בשבועות שלאחר מכן. ובעוד שה-19 בספטמבר ייזכר לעד בתור היום שבו לא אחת אלא שתי רעידות אדמה פגעו במקסיקו וזעזעו אותה עד היסוד, הוא גם ייזכר בתור הזמן שבו אנשים התאחדו עם הטכנולוגיה של ה-VMs כדי להציל חיים ולבנות מחדש.יועצים רוחניים מתנדבים מעמיסים מטוס שכור עם אספקה שמיועדת לפוארטו ריקו.

נוקטים פעולה
הצטרף אלינו בשעת צרה

היועצים הרוחניים המתנדבים ידועים בכל העולם בכך שהם אחד מכוחות הסיוע הפרטיים הראשונים שמגיעים לאתר אסון, והאחרונים שעוזבים. כדי לעשות זאת יש צורך ברשת של יועצים רוחניים מתנדבים שהם בעלי הכשרה ומוכנים למשימה, שיכולים להגיב בשעת צרה.

אם אתה רוצה לקחת חלק ברשת הזאת, עשה את הקורסים ללא תשלום אונליין של היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology בכתובת www.volunteerministers.org, במיוחד הקורסים 'סיועים למחלות ולפציעות', 'פתרונות לסביבה מסוכנת' ו-'תקשורת'.

הקורסים האלה ילמדו אותך את הטכנולוגיה הבסיסית שאתה צריך כדי להתחיל מיד לעבוד אם מתרחש אסון. אפילו אם אין לך ניסיון בסיוע בשעת אסון, אתה תקבל הכשרה נוספת באתר האסון ותקבל תחושת ביטחון אפילו חזקה יותר בעזרה לאחרים. הודע לנו שאתה רוצה להיות חלק מכוח הסיוע שלנו בשעת אסון על-ידי כך שתיצור איתנו קשר כדי שנוכל להוסיף אותך למערכת ההתרעות באי-מייל שלנו וליצור איתך קשר כאשר יש צורך ב-VMs.הפוך את העזרה לאפשרית

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות ברחבי העולם ומסביב לשעון כדי להגיב לכל אסון. תרומתך תממן את הנסיעה של מתנדבים וגם מזון, מים, אוהלים ואספקה רפואית לקורבנות אסון.