למה להיות יועץ רוחני מתנדב?
סיפורו של אדם אחד

פאקו (במרכז עם שרוולים לבנים ארוכים) עומד עם יועצים רוחניים מתנדבים נוספים ברוקפורט, טקסס, שם הם עזרו לפנות הריסות, לבנות מחדש בתים ולבנות מחדש את חיי האנשים.

פאקו גילה את השליחות שלו בתור יועץ רוחני מתנדב אחרי שההוריקן הארווי וההוריקן מריה הרסו את כל מה שנקרה בדרכם.

פרנססיקו "פאקו" קדנו מירולו התנדב במשך כמעט שלושה חודשים בתור VM כאשר האסון היכה. עם זאת, לפני כמה שנים בקושי אפשר היה לצפות למצוא אותו שם. "כשהגעתי לארצות-הברית, השארתי את המדינה שלי [מקסיקו] כי ניסיתי לשפר את חיי, לשפר את עצמי. הייתי מעורב בכנופיות ולקחתי סמים" הוא מסביר. "עם העזרה של Scientology, הרגשתי צורך לעזור לאחרים. ב-2016, החלטתי להיות מעורב עם ה-VMs והתחלתי לעזור באוהל VMs בתהלוכה ביום מרטין לותר קינג". תוך זמן קצר פאקו הפך לאדם קבוע באוהל, עזר להעביר סמינרים של VMs ולהקים את האוהל באירועים בלוס-אנג'לס.

אבל כאשר עונת ההוריקנים התחילה, היותו VM הפכה לשליחותו. תחילה ההוריקן הארווי הרס את דרום טקסס. פאקו אומר "נסעתי לשם וראיתי שאהיה נכס חשוב במאמצי השיקום כי יש לי כישורים נרחבים בתחום הבנייה. מינו אותי בתור האחראי לייצור ואז ראיתי שזה מה שאני אוהב לעשות.

בכל סוג של אסון, בתים נהרסים. הייתי ברוקפורט, טקסס, במשך שלושה שבועות והידע שלי בנוגע לבתים איפשר לי להעריך איזור ולהחליט אם זה בטוח לקבוצה של VMs להיכנס אליו ולנקות אותו. אבל לא עבדנו רק עם התושבים. עבדנו ישירות עם מחלקת כיבוי האש. שירותי החירום עזרו לאנשים, אז אנחנו עזרנו להם".

הדבר שהשפיע על פאקו יותר מכול היה האנשים שהוא עזר להם: "סיפור שנתקע לי בראש ובלב קרה בטקסס, שם הלכנו לביתו של יוצא צבא. הוא היה עצבני, אף אחד לא עזר לו. הגענו אליו והצענו עזרה. בהתחלה הוא נראה לא בטוח, אבל אז ארגנתי את כולם, הקציתי את התפקידים השונים וכולנו התחלנו לעבוד. יועץ רוחני מתנדב אחד נתן לאביו של יוצא הצבא סיוע של Scientology ומצבו השתפר.

כאשר הוא ראה את העבודה שלנו הוא נעשה יותר ויותר שמח ואז פנה אליי ושאל 'פאקו, מה אתה רוצה שאני אעשה עכשיו?' אז התחלנו לעבוד ותוך כמה שעות סיימנו את מה שהיה לוקח לו שבועיים לעשות לבד. כאשר עזבנו את המקום, הוא שאל 'פאקו, אני יכול לבוא איתכם?' והוא עזר לנו עם הבית הבא.

אחרי טקסס, ההוריקן מריה הרס את פוארטו ריקו. פאקו הוזמן שוב, אבל הפעם כדי להיות האחראי לכל מאמצי ה-VMs. לא היתה שום דרך לסרב: "פשוט הרגשתי שפוארטו ריקו היא משהו שאני צריך לעשות, לא היתה שום דרך שיכולתי להגיד לא.

"פשוט הרגשתי שפוארטו ריקו היא משהו שאני צריך לעשות, לא היתה שום דרך שיכולתי להגיד לא. אז פשוט נסעתי לשם והייתי שם חודשיים".

אז פשוט נסעתי לשם והייתי שם חודשיים. כשהגענו לשם תחילה עבדנו כדי לנקות כבישים ולהרחיק הריסות ועצים. למעשה הגנרל ביוקנן, הגנרל שממונה על כל כוחות הצבא בפוארטו ריקו, הזכיר אותנו בריאיון במדיה.

הוא אמר שאנשים בצבא סיפרו לו שקבוצה של אנשים מארגון ה-Scientology הגיעו עם מסורים חשמליים ופשוט התחילו לחתוך עצים. אחרי ניקוי הכבישים, התחלנו לעבוד על קווי החלוקה של מזון ומים ובמתן סיועים.

בפוארטו ריקו הלכנו לכל-כך הרבה ערים ועיירות, והלכנו לאיזורים שרק מעטים הגיעו אליהם. עיירה אחת, קסטנר, היתה במרחק נסיעה של שעתיים וכאשר הגענו לשם התושבים המקומיים נדהמו שמישהו הגיע. הבאנו אוכל והתחלנו להוריד אותו מהרכב וזה הפך לפיאסטה קטנה. זה היה פשוט מדהים לראות את הפנים שלהם, הם היו כל-כך אסירי תודה.

היינו כמו משפחה. זה היה כל-כך מרענן לעבוד איתם".הפוך את העזרה לאפשרית

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות ברחבי העולם ומסביב לשעון כדי להגיב לכל אסון. תרומתך תממן את הנסיעה של מתנדבים וגם מזון, מים, אוהלים ואספקה רפואית לקורבנות אסון.