יועץ רוחני מתנדב מקוסטה ריקה נענה לקריאה

יועצים רוחניים מתנדבים חוזרים לאזור האסון חודשים לאחר ההוריקן אוטו ומעבירים לחברי הקהילה הכשרה על איך לטפל בבלבול במצב חירום.

קבוצה של יועצים רוחניים מתנדבים מקוסטה ריקה נמצאת רק בשנת הפעילות הראשונה שלה וכבר קיבלה הכרה בינלאומית כקבוצה שיכולה לעשות משהו בקשר לזה.

זה לא סיפור על סופת הוריקן. זה סיפור על הייסוד של קבוצת יועצים רוחניים מתנדבים בקוסטה ריקה ומה ניתן לעשות בשנה אחת בלבד.

בינואר 2016, סיור הרצון-הטוב של אמריקה הלטינית נחת בסן חוזה, קוסטה ריקה ושם הם הקימו את אוהל ה-VM שלהם. מספר שבועות מגזירת הסרט הרשמית, ה-VMs העבירו טכנולוגיה של סיינטולוגיה ליותר מ-5,000 אנשים, והעבירו סמינרים מיוחדים לכבאים ולאנשי משטרה.

לאחר שהסיור עזב, הוא השאיר מאחוריו קבוצה חדשה של 20 יועצים רוחניים מתנדבים שהיו פעילים מאוד: הם הקימו את אוהל ה-VM במשך כל 2016 ותחילת 2017, העבירו סמינרים ועזרה של אחד-על-אחד ושיפרו את המומחיות שלהם בטכנולוגיה של סיינטולוגיה.

המבחן הראשון שלהם הגיע בנובמבר כאשר הוריקן אוטו עבר דרך קוסטה ריקה והוריד כמות גשם של חודש במהלך כמה שעות. העיר אופאלה נפגעה הכי קשה: מפולות בוץ, בתים מוצפים, כבישים חסומים, מכוניות הפוכות ובני משפחה מתים או נעדרים. הנשיא הכריז שהמדינה "במצב של אבל", וקרא לאנשי קוסטה ריקה "להתאחד, כמו משפחה לאומית".

היועצים הרוחניים המתנדבים נענו לקריאה.

הם נסעו לאופאלה. הם ביררו מה היה דרוש ורצוי ואז עשו זאת. ביום הראשון הם נתנו כ-200 סיועים – תהליכים רוחניים כדי לעזור לאדם לעמת קשיים פיזיים. אימהות עם ילדיהם נעמדו בתור לאוהל של היועצים הרוחניים המתנדבים וביקשו לקבל "סיוע מהמתנדבים של סיינטולוגיה". סיועים של סיינטולוגיה הביאו להקלה רוחנית ומנטלית מהטראומה שהמשפחות חוו, ותמכו בעזרה הגופנית והרפואית שהם קיבלו.

למען הצרכים הגופניים האלה, צוות ה-VMs גם ארגן ארוחת ערב ל-300 האנשים במקלט, סיפק מצרכים בסיסיים ל-250 אנשים וניקה 19 מבנים ציבוריים. בבוקר הם ארגנו ארוחת בוקר ל-300 איש ונתנו סיועים נוספים. ה-VMs ערכו הקראת שמות מסודרת של הילדים כדי שההורים ידעו שהילדים שלהם בטוחים. הם אספו וחילקו כ-300 יחידות של ביגוד, ניקו עוד 20 בתים וסייעו לאחיות בבתי-החולים לנקות ולטפל בחולים. ביומיים הראשונים בלבד הם עזרו ל-600 איש. והם המשיכו.

הערוצים 7 ו-11 הבחינו בכך וראיינו את היועץ הרוחני המתנדב הראשי בטלוויזיה הארצית. המסר שלו: ה-VMs נמצאים כאן כדי להביא הקלה ורוגע ולעזור לאנשים בכל דרך אפשרית.

ואז, בדיוק שנה לאחר שסיור הרצון-הטוב הקים את הקבוצה, שר הבריאות קרא לקבוצת ה-VMs שהיתה אז בת שנה להעביר לכוח האדם הלאומי הכשרה בטכנולוגיית ה-VM כדי להיות מוכנים לפעם הבאה.יועצת רוחנית מתנדבת באוגנדה מעבירה סיוע בנגיעה ומלמדת אחרים.

נוקטים פעולה
הסיפור שלך יכול להתפרסם

האם קיבלת השראה ממה ששמעת על טוב הלב ללא אפליה והעזרה של היועצים הרוחניים המתנדבים (VMs)? האם אי פעם תהית אם ניתן לספר את סיפור ה-VM שלך?

היועצים הרוחניים המתנדבים מהווים רשת עולמית של יחידים וקבוצות שמשתמשים בטכנולוגיה רבת-העוצמה שמופיעה ב-'ספר-העזר של סיינטולוגיה' כדי להביא לעולם מצפון, טוב לב, אהבה וחופש מייסורים, על-ידי השיקום של אמון, הגינות, יושר וסובלנות. מאחר שאתה כבר קורא את זה, סביר להניח שאתה כבר חלק מהקבוצה.

אם הצלחת לייעץ בעזרת טכנולוגיית ה-VM של סיינטולוגיה כדי לשפר חיים והיית מעוניין לחלוק את האתגרים וההצלחות שלך עם אחרים, אנחנו נשמח לשמוע ממך כי ייתכן שנוכל לפרסם את הסיפור שלך באחד מדפי המידע הבאים.

צור איתנו קשר. אנחנו נראיין אותך בטלפון או באי-מייל לפי הצורך ואז נכתוב את הסיפור שלך.

אנחנו מחכים לשמוע ממך!תרום

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות ברחבי העולם ומסביב לשעון כדי להגיב לכל אסון. התרומה שלך תממן את דמי הנסיעה של המתנדבים וגם מזון, מים, אוהלים ואספקה רפואית עבור קורבנות האסון.