עוזרים לאנשי נפאל להתאושש, ומראים להם איך לעזור לעצמם

במפקדה החדשה של ה-VMs בקטמנדו, יועץ רוחני מתנדב ותיק מכשיר תלמידים בשיטות פורצות הדרך של טכנולוגיית הלמידה.

יועצים רוחניים מתנדבים משנים את הפוקוס מתגובה מיידית בשעת אסון והצלת חיים, ליצירת עתיד בעזרת הכשרה בכישורים לחיים. ה-VMs מקדישים את מאמציהם להעצמת תושבי נפאל עם הכלים היקרים לאין ערוך שבעזרתם הם יוכלו לשפר את חייהם.

היועצים הרוחניים המתנדבים פועלים לפי האמירה שאם תיתן לאדם דג, אתה תאכיל אותו ליום אחד, אבל אם תלמד אותו לדוג, תאכיל אותו במשך כל חייו.

ולכן, אחרי העבודה ההרואית שלהם לעזור לנפאל להתאושש מרעידות אדמה הרסניות שהתרחשו בחודשי אפריל ומאי האחרונים, צוות היועצים הרוחניים המתנדבים (VMs) של נפאל ביסס מפקדה רשמית בקטמנדו – כדי לעזור, כמובן, אבל חשוב יותר, כדי להראות לאחרים איך לעזור לעצמם. מהמפקדה שלהם, ה-VMs מוודאים שלתושבי נפאל יש את הכישורים לא רק לשרוד במקרי אסון עתידיים, אלא גם להתמודד עם האתגרים האוניברסליים של חיי היומיום.

הם עושים זאת באמצעות סדנאות שהם מעבירים למאות אנשים בכל שבוע, שעוסקות באחד מ-19 קורסי הכלים לחיים של היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, עם תרגילים מעשיים כדי לוודא שכל משתתף יכול ליישם את מה שהוא למד ולהשתמש בכך כדי ליצור שינוי.

בזמן שהם חשבו על מה שקרה בנפאל, ה-VMs החליטו לפעול בנחישות כדי לוודא שהמדינה הזאת תהפוך למדינה חזקה יותר.

כשהם בתהליך התאוששות מרעידת האדמה בעוצמה 7.8, תושבי נפאל קיבלו תשובות לא רק איך להתאושש, אלא גם רכשו ידע שמעולם לא היה להם קודם לכן – תשובות איך לפתור קונפליקטים, לארגן כדי להצליח, להתמודד עם דיכוי, לעמת סביבה מסוכנת ועוד.

בין פינוי בתים שקרסו, חלוקת מים נקיים וארגון בדיקות רפואיות ללא תשלום ב-17 מחוזות (עבודת תגובה בשעת אסון שהם לא הפסיקו), ה-VMs חיזקו את דור העתיד של נפאל על-ידי שיפור יכולתם ללמוד. כשהם מבקרים בעשרות בתי-ספר ברחבי נפאל, ה-VMs העבירו סמינרים על טכנולוגיית הלמידה של סיינטולוגיה – כלים מהפכניים איך להתגבר על המחסומים להבין וללמוד כל נושא.

כדי להנציח את יום השנה של רעידת האדמה בחודש אפריל האחרון, היועצים הרוחניים המתנדבים הצטרפו לתושבים המקומיים לטקסי תנחומים.

בזמן שהם חשבו על מה שקרה בנפאל, ה-VMs החליטו לפעול בנחישות כדי לוודא שהמדינה הזאת תהפוך למדינה חזקה יותר.עובדות

יועצים רוחניים מתנדבים
מוכיחים שניתן לעשות משהו בקשר לזה ברחבי העולם

61,199

אנשים

עברו הכשרה בכלים של היועצים הרוחניים המתנדבים שמאפשרים להם לעזור לכל אחד, בכל מקום.

2.4 מיליון

אנשים

קיבלו עזרה מיועץ רוחני מתנדב.

270,883

קילומטרים

המרחק שהיועצים הרוחניים המתנדבים נסעו בסיורי רצון טוב.

5 מיליון

אנשים

שהמסר של היועצים הרוחניים המתנדבים הגיע אליהם דרך המדיה.

988

קורסים ללא תשלום

הסתיימו באתר של היועצים הרוחניים המתנדבים.אנחנו זקוקים לעזרתך

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות מסביב לשעון כדי להגיב לאסונות מכל הסוגים. התרומות מממנות את הוצאות הנסיעה של המתנדבים וגם משאבים בסיסיים לקורבנות האסון, כולל מזון, מים, אוהלים וציוד רפואי. בגלל ש-VMs רבים גם עוברים הכשרה בשיטות ארגון מעולות, הם עוזרים לעובדים אחרים בשירותי הסיוע, כדי שהפעילויות יתקדמו בצורה היעילה ביותר שאפשר באווירה הכאוטית.