מענה בשעת אסון של Scientology: עזרה לקורבנות בעיירות שנהרסו על-ידי סופות טורנדו בשבוע שעבר

מייפילד, קנטקי
20 בדצמבר 2021

המטה הראשי של היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology בלוס-אנג'לס מעודד יועצים רוחניים מתנדבים בעלי הכשרה להגיב לאחת מההתפרצויות ההרסניות ביותר של טורנדו שנרשמו אי פעם בארה"ב. ערים שלמות כמעט נמחקו מהמפה, והשאירו אלפי אנשים מחוסרי בית.

רכב U-Haul מלא ב-100 גנרטורים, תנורי חימום ומיכלי גז פרופן עצר ליד האוהל הצהוב בפינת הרחובות 8 ו-וולנאט במייפילד, קנטקי. יועצים רוחניים מתנדבים עזרו לפרוק את התכולה היקרה מהמשאית, שלכולה נמצאו בתים באותו יום ביחד עם 2,900 הארוחות החמות שהמתנדבים חילקו.

משאית מלאה בגנרטורים ובתנורי חימום נסעה אל האוהל כדי לעזור להביא אותם לידיהם של אלה שזקוקים להם.

יועצים רוחניים מתנדבים (VMs) הגיעו מארגוני ה-Scientology בנאשוויל, טנסי; סינסינטי, אוהיו; והערים התאומות, מינסוטה. ו-VMs הגיעו למייפילד מאוסטין, טקסס, בשבת עם 4,000 פריטים שנתרמו.

יועצים רוחניים מתנדבים עזרו לפרוק את המשאית ולהעביר את המתנות היקרות האלה לידי משפחות.

ג'ואבה גוד מדרייפר, יוטה, יצאה מארגון ה-Scientology בסולט לייק סיטי. גוד, שמייצגת את ארגון ה-Scientology ב-VOAD (ארגונים התנדבותיים לאומיים פעילים בשעת אסון), היא יועצת רוחנית מתנדבת פעילה שמגיבה לאסונות מאז 1978.

הפסקה בגשם הכמעט בלתי פוסק נותנת ליועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology שנותנים עזרה במייפילד, קנטקי, את הזמן לכסות בברזנט את הגג של בית שניזוק אבל לא נהרס.

הגשם שהביא את התפרצות הטורנדו נמשך במשך רוב השבוע שעבר. כדי לרומם את מצב רוחם של אנשים, גוד החליטה לארגן קפה וקקאו חמים, וכשהיא הגיעה לקופה כדי לשלם על שני קנקני קפה, 7.5 ק"ג קפה וקקאו, וולמארט שילם את החשבון.

"זה ככה מאז שהגענו", היא אומרת. "הנדיבות וזרם העזרה מחממים את הלב".

אחד היועצים הרוחניים המתנדבים עזר לאישה שהיתה שבורה מהעובדה שהעיר שבה היא התגוררה במשך 30 שנה נהרסה עכשיו. תוך שימוש בסיוע פשוט של Scientology, טכניקה שפותחה על-ידי מייסד ה-Scientology ל. רון האברד כדי להקל על מצוקה באמצעות טיפול בפקטורים הרגשיים והרוחניים במתח ובטראומה, הוא הצליח להביא אותה מיגון לצחוק תוך דקות ספורות.

האוהל הצהוב במייפילד, קנטקי, שבו יועצים רוחניים מתנדבים של Scientology מחלקים מזון ואספקה, קפה וקקאו חם, ושבו הם מתאמים את הפעילויות שלהם של מענה בשעת אסון.

לבקשתו של כומר שהכנסייה שלו נהרסה על-ידי הטורנדו, VMs ניקו את החצר סביב הכנסייה כדי שהוא יוכל להקים אוהלים עבור חברי קהילה שזקוקים למקלט. ובכל פעם שיש הפוגה מהגשם, מתנדבים ממהרים החוצה כדי להניח ברזנטים על גגות הבתים שניזוקו אבל לא נהרסו.

בנוסף לעבודתם במייפילד, קנטקי, העיר שנפגעה הכי קשה מההתפרצות, יועצים רוחניים מתנדבים גם נותנים שירות במרחק 100 ק"מ משם בדאוסון ספרינגס ובבאולינג גרין.

יועצים רוחניים מתנדבים בעלי הכשרה שיכולים להצטרף למענה בשעת אסון צריכים ליצור קשר עם הקו החם של היועצים הרוחניים המתנדבים בטלפון ‎(800) HELP-4-YU או ‎(323) 960-1949.

תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של דת ה-Scientology היא שירות חברתי דתי שנוצר באמצע שנות ה-70 על-ידי מייסד ה-Scientology ל. רון האברד.

יועצים רוחניים מתנדבים עוזרים לנקות את החצר סביב כנסייה שנהרסה על-ידי הטורנדו כדי שהכומר יוכל להקים אוהלים כדי לספק מקום בטוח עבור חברי קהילה עקורים.

השליחות של יועץ רוחני מתנדב היא להיות "אדם שעוזר לזולתו על בסיס התנדבותי על-ידי השבת המטרה, האמת והערכים הרוחניים לחייהם של אחרים". עיקרי האמונה שלהם: "יועץ רוחני מתנדב לא עוצם עיניים מול הכאב, הרֶשע ואי-הצדק בעולם. להפך, הוא עובר הכשרה לטפל בדברים האלו, לעזור לאחרים להשיג הקלה מהם ולהשיג גם כוח אישי חדש."