יועצים רוחניים מתנדבים זוכים להכרה על עזרה ללא תנאי

יועצים רוחניים מתנדבים זוכים להכרה על עזרה ללא תנאי
יועצים רוחניים מתנדבים זוכים להכרה על עזרה ללא תנאי
יועצים רוחניים מתנדבים זוכים להכרה על עזרה ללא תנאי
קרני אור שמש: VM נותנת סיוע לילדה אחרי ההוריקן (עליונה); מודים ל-VMs על הצלת בית (למעלה, מימין); חיבוק על הצלת כנסייה (למעלה, משמאל).

טקס בדאון טאון קלירווטר, פלורידה, חלק כבוד ל-VMs שסיפקו הקלה לקהילות שנחרבו על-ידי סופות הוריקן.

יועצים רוחניים מתנדבים של Scientology זכו לכבוד במשתה הוקרה בפורט האריסון בקלירווטר. חמישים מתנדבים שתרמו כ-30,000 שעות התנדבות במהלך שלוש השנים האחרונות קיבלו וידוע על עבודתם.

בין הפעילויות הרבות של סיוע לקהילה על-ידי ה-VMs של פלורידה היתה הבאת עזרה לאלו שנפגעו על-ידי סופות ההוריקן פלורנס ומייקל – שתיים מהסופות הקשות ביותר שאי פעם הכו בחוף המזרחי.

הוריקן פלורנס הכה בצפון ובדרום קרוליינה ובווירג'יניה, כשהוא מציף קהילות עם עד 90 סנטימטרים גשם בארבעה ימים – יותר מ-38 טריליון ליטרים של מים. "זוג מבוגר אחד שעזרנו לו גר בבית לא רחוק מנהר", אמר VM שהגיב לפלורנס. "הם ספגו מעל 2.5 מטרים של מים ואיבדו ממש הכול. האישה עברה טיפול לסרטן, והסבתא שגרה איתם היתה בת 87. היה להם מספיק מזל לצאת לפני שהנהר שעלה על גדותיו שטף את הכביש שלהם.

הגענו כדי לעזור למשפחה הזאת, וכשהגענו לשם, הגבר היה מותש ואפתי. הוא היה אדם אופטימי ועליז מטבעו שבנה מחדש מכוניות מרוץ כתחביב וגר בביתו במשך 30 שנה. הוא ואישתו כבר עברו שני שיטפונות ב-10 השנים האחרונות ותמיד בנו מחדש. אבל עכשיו לא היה להם ביטוח נגד שיטפונות ושום דרך ממשית לקבל עזרה.

הגענו עם יותר מ-30 VMs והתחלנו לעזור לו בתהליך שובר הלב של זריקת חפצים הרוסים שנאספו במהלך חייהם. עקרנו רצפות ולוחות גבס לפני שעובש מסכן-חיים יוכל להתפשט. כשהתחלנו, הוא היה אפתי ותקוע בהלם של המאורע. בסוף היום, הוא התבהר בהדרגה ודיבר, חייך והתלוצץ איתנו. הוא כל הזמן חזר ואמר 'אני לא יכול להאמין שאתם כאן במשך כל היום'.

כשארזנו כדי לעזוב, הוא אמר לנו שכאשר הוא חזר לבית בפעם הראשונה בלילה לפני שהגענו, הוא נכנס והרגיש הלם נוראי. הוא לא ידע איך הוא בכלל יוכל לעבור את זה לבדו, ולא היה לו אף אחד לפנות אליו לעזרה. הוא חשב שבאמת אי אפשר לעשות שום דבר בקשר לזה. הוא אמר שהוא רק ישב על המרפסת הקדמית שלו ובכה.

"הוא התפלל לעזרה ולקרן אור שמש. למחרת בבוקר הכומר שלו התקשר אליו ואמר שקבוצה של סיינטולוג'יסטים מגיעה לעזור לו."

הוא החליט להתפלל לאלוהים – זה הדבר היחיד שהוא ידע לעשות. הוא התפלל לעזרה ולקרן אור שמש. למחרת בבוקר הכומר שלו התקשר אליו ואמר שקבוצה של סיינטולוג'יסטים מגיעה לעזור לו. כשהגענו בקבוצה גדולה לבושים בחולצות הצהובות, הצבע של אור השמש, הדבר היחיד שהוא היה יכול לחשוב עליו היה 'תודה, אלוהים. לא קלטתי שאתה תהיה כל-כך ספציפי!' "

בטקס הענקת הפרסים, דירקטור היועצים הרוחניים המתנדבים של פלורידה אמר שאלו שהגיבו להוריקנים מסמלים את האופי של היועץ הרוחני המתנדב, כפי שתואר על-ידי ל. רון האברד כאשר הוא פיתח את התוכנית באמצע שנות ה-70: ״יועץ רוחני מתנדב אינו עוצם את עיניו לכאב, לרשע ולחוסר הצדק של הקיום. להפך, הוא עובר הכשרה לטפל בדברים האלו, לעזור לאחרים להשיג הקלה מהם ולהשיג גם כוח אישי חדש.

איך היועץ הרוחני המתנדב משיג את הניסים האלה? ביסודו של דבר, הוא משתמש בטכנולוגיה של סיינטולוגיה כדי לשנות מצבים לטובה – לעצמו, למשפחתו, לקבוצות שלו, לחבריו, לעמיתיו ולמין האנושי."הפוך את העזרה לאפשרית

הפוך את העזרה לאפשרית

יועצים רוחניים מתנדבים נמצאים בכוננות ברחבי העולם ומסביב לשעון כדי להגיב לכל אסון. התרומה שלך תממן את דמי הנסיעה של המתנדבים וגם מזון, מים, אוהלים ואספקה רפואית עבור קורבנות האסון.